Tèisser

Alternance è / e. Dérivés : destèisser, retèisser.

Gérondif

en teissent.

Participe Passé

teissut, teissuda.

Présent

tèissi (e,o), tèisses, tèis ~ tèisse, teissèm, teissètz, tèisson.

Imparfait

teissiáu, teissiás, teissiá, teissiam, teissiatz, teissián.

Preterit

I

teissèri (e,o), teissères, teissèt, teisseriam, teisseriatz, teissèron.

II

teisseguèri (e,o), teisseguères, teisseguèt, teissegueriam, teissegueriatz, teisseguèron.

Futur

teisserai, teisseràs, teisserà, teisserem, teisseretz, teisseràn.

Conditionel

teisseriáu, teisseriás, teisseriá, teisseriam, teisseriatz, teisserián.

Subjonctif présent

tèissi (e,o), tèisses, tèisse, teissem, teissetz, tèissan.

Subjonctif-imparfait

I

teissèssi (e,o), teissèsses, teissèsse, teissessiam, teissessiatz, teissèsson.

II

teisseguèssi (e,o), teisseguèsses, teisseguèsse, teisseguessiam, teisseguessiatz, teisseguèsson.

Impératif

tèisse, teissem, teissètz. tèisses pas, teissem pas, teissetz pas.

Chercher un autre verbe

cliquez sur un verbe dans la liste, utilisez le filtre si necessaire